İkinciler de Şampiyon Olur!

 

Üç koca seneyi geride bıraktık güzel kuzum! Seninle kavuşmamızın ardından bir düzine mevsim geride kalmış. Zehra, evimizin neşesi, Esma’nın en kadim arkadaşı ve elbette rakibi olarak başladın hayat maratonuna. Sen daha doğmadan önce ultrason görüntülerine bakan doktor teyze bize kıvırcık olduğunu söylemişti ama ben pek inanmayınca yanına çağırıp ekranda detaylı olarak göstermişti kıvrık saçlarını. Evlat sahibi olmanın mutluluğu ve heyecanını tatmıştık 2014 Eylül’ünde Esma ile ama her bebek bambaşka bir tecrübe ve apayrı bir mutluluk demekmiş Zehra’m. Daha konuşmayı bile bilmezken şen kahkahalarınla inletiyordun evimizi ve bende varım, işte buradayım diyordun her fırsatta. Ablanın yaşadığı şoku hafifletsin diye güya oyuncak almıştın ablana gelirken. Şimdi ablana aldığın Plasma Car’ a birlikte biniyorsunuz.

Bambaşka fıtratlarınıza rağmen çok güzel kardeşler oldunuz siz kızlarım benim. Hayat mücadelesinin en tatlı dönemi olan kardeş rekabeti ile hazırlanırken hayata, karşılıksız sevgi ve korkusuz bir korumaya sahip olmanın tadını çıkarıyorsunuz ikinizde.

Sevgini göstermekten hiç çekinmeyen hallerin alışkın olmadığımızdan biraz şaşırtmıştı bizi ilk zamanlar ama sonrasında çok alıştık sana. Daha iki yaşındayken bile yüzümü ve saçlarımı sevmen hep mutlu etti beni. Sen sevilirken de sevmeyi çok güzel başarıyorsun kıvırcığım. Bazen çok inatçı olsan da hayatın tüm zorluklarına karşı daha şimdiden dimdik duruyorsun kızım.

Bugün artık ömrünün üçüncü yılını geride bırakıyor ve koca bir seneye daha merhaba diyorsun canım yavrum. Allah ömrüne bereket, bedenine sağlık ve ruhuna huzur versin can kuzum. Seni çok seviyorum, kırmızı yanaklı, kıvırcık saçlı, yüksek sesli kızım.

Hediye gibi geldin, hoşgeldin… 😌

Written By
More from Murat YAZICI

Sessiz Şarkılar

Kişisel bloğumun tanıtımı için hazırlattığım bir video var İletişim bölümünde belki daha önce fark...
Read More

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir