Süreel Fotoğraf Sanatının Nadide Örnekleri

Fotoğrafları büyük bir ustalıkla işleyerek huzur veren ve şiirsel bir görünüme getiren sanatçının çalışmaları sizi masal diyarlarındaymışçasına büyülü bir gezintiye çıkaracak.

Portekiz vatandaşı başarılı bir sanatçı olan Luisa Azevedo’nun bedenimizden daha çok ruhumuza hitap eden ve doğadan ilham aldığı benzersiz fotoğraf komposizyonları insanı ilk bakıştan itibaren büyülüyor. Sadece 19 yaşında olan Luisa, fotoğraf sanatına merak duymaya ise henüz on beş yaşında iken başlamış. Tek başına öğrendiği Photoshop becerileri, onun sanat ve teknoloji konularına ne kadar yatkın olduğunun ve daha büyük başarılara imza atacağının kanıtı.

Çocukluğundan beri kendi hayal dünyasında oluşturduklarını, sanatla dışa vurmayı seven Azevedo, yaşı ilerledikçe tasarıma ve dijital sanata kanalize olmuş, günümüzde ise Lizbon’da Multimedya Sanatı üzerine eğitim alıyor. Fotoğraf işleme sanatını kullanarak gerçekliği değiştirip kendi dünyasında hayal ettiği hale getirdiği fotoğraf çalışmalarını Instagram hesabında paylaşıyor.

Luisa Azevedo’ nun inanılmaz etkiyeyici şiirsel ama gerçekliğe sahip eserlerini sizler için bir araya getirdim. Siz en çok hangisinden etkilendiniz?

 

E-Posta Adresinizi Kaydedin, Yazılarımı İlk Siz Okuyun!

Abone Olun Murat Yazıcı

Written By
More from Murat YAZICI

Saatleri Ayarlama Enstitüsü

Saatleri Ayarlama Enstitüsü “bir umuttur zaman… bir müphemdir zaman… ilerledikçe gerileyen… hep...
Read More

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir