Gelin Olmuş Gidiyorsun

Gelin Porselen Bebek

Evet güzel kardeşim, birlikte geçen onca yıldan sonra bu gece son gece baba evinde. Dolu dolu yıllar geçirdik üçümüz, ablalarımız erken uçtular yuvadan ve biz üçümüz daha fazla duyguyu paylaştık aynı çatı altında. Sizler benim ikiz kardeşlerimsiniz ve ben size hep eziyet ettim. Saçma sapan tavırlarımın hepsinden pişmanım aslında ama zamanı geri döndüremeyiz artık. Biz bu evde nice sevinçleri ve bir o kadar hüznü birlikte yaşadık. Ağladık, güldük, üzüldük ve sevindik ama hiç ayrı ayrı yaşamadık bütün bu hisleri. Öyle hızlı gelişti ki herşey ne olduğunu anlamadan sizler içinde uçma vakti geldi artık yuvadan. Seda sen büyük bir cesaretle İzmir’ e gitmeyi göze aldın ve benim bütün direnmeme rağmen başardın. Şimdi ise sıra sende Eda, sen adın gibi nazlı kelebeğisin evimizin. Uzaklara gitmek değiştirmeyecekti senin duygularını, alt sokağa da gelin gitsen yine aynı yoğun duyguları yaşayacaktın güzel kardeşim. Ağlamaktan hiç utanma ve için soğuyana kadar ağla doya doya. Elbette önce tatilin tadını çıkar ve sonra ben bu yazıyı seninle paylaştığımda ağla güzel kardeşim.

Sana ağlama diyemem çünkü nasıl bir sulugöz olduğunu çok iyi biliyorum. Doya doya ağla ama sonra dimdik ayağa kalk ve yuvana sahip çık. Allah senin yanında, çünkü sen çok merhametli bir kız çocuğusun. Önce Allah ve sonra biz varız yanında ve yamacında. Seda’ ya söylerken eminim sende aynı duyguyu hissetmiş olmalısın. Ne zaman bize ihtiyaç duysan aklından geçirmen yetecek biliyorsun, baktın biraz geciktik anlamakta bir whatsapp mesajı veya bir telefon ile Hızır gibi yetişiriz imdada. Ben inanıyorum ki biz hep senin mutluluğun için koşturacağız yanına ve hayırlı haberlerini alacağız her daim.

Hayat oldukça kısa aslında ve evlilik ikinci perde dünya sahnesinde. Perde kapanmadan önce Allah’ın bizim için tayin ettiği rolün hakkını en iyi şekilde vermeliyiz kardeşim. Ben de bir abim olsun istemişimdir hep ama size yokluğunu hissettirmemişimdir umarım. Biz beş kardeşiz ve bir elin parmakları gibiyiz. Her birimizin karakteri ve duygu durumu bambaşka. Ancak çok güçlü, anne ve babanın evlatları olarak aynı bileğe bağlıyız. Gerektiğinde bir araya gelerek tek yumruk olur zorluklara boyun eğmeyiz.

Hayat ona nasıl bakarsan öyle şeyler getirecek karşına her daim. Güzel ve merhametli duyguların, hayır kapılarını açacak sana. Yuvanda ibadetlerini eksiksiz yerine getirecek ve hatta fazlasını yapacaksın eminim. Bu da sana huzurun kapılarını aralayacak mutlaka. Bu bir veda değil can kardeşim, bu bir ayrılık hiç değil. Bu yeni hayatının başlangıcı ve sen buna tamamı ile hazırsın. Güçlü ol, dimdik dur hayata karşı, mutluluk ve huzur peşini hiç bırakmasın. Allah bu süreçte yar ve yardımcın olsun. Bizim kızları da hiç özletmeyiz merak etme, sabahları işe giderken atacağım onları başına akşama kadar doya doya giderin hasretinizi. Sonra sen çıkıp gel ve eski günleri yad et baba evinde. Ama şuna emin ol ki, kendi evini hep özleyeceksin. Rabbim yuvanda huzuru, gönlünde saadeti, sofranda bereketi eksik etmesin. Yolun açık olsun, Allah’ a emanet ol.

Seni çok seviyorum kardeşim…

Sevimli ikizlerin, haylaz abisi 🙂

Murat YAZICI

E-Posta Adresinizi Kaydedin, Yazılarımı İlk Siz Okuyun!

Abone Olun Murat Yazıcı

Written By
More from Murat YAZICI

Ben Ona Küheylan Diyorum

Ben Ona Küheylan Diyorum Her çocuğun hayallerini süsleyen ve unutamadığı anılarına ortaktır...
Read More

2 Comments

  • Ben herzaman gururla sevgini paylaştım cocukken meyve tabaklarını heycanla büyüdüm ütülerini kavgayla evlendin azcık kıskanclıkla seni yaşadım evet insanın bir abisi olmalı BABADAN çınardan sonra sarıp sarmalayan birde ceviz ağacı olmalı her adımı beyniylr mantığıyla sıralayan kocaman seven ama saklayan bir abisi olmalı şuanda boğazıma düğüm olan sevginizi Allahım eksik etmesin akan her yaşım mutluluğumdan böyle güzel böyle KOCA YÜREKLİ ABİM OLUŞUNDAN SENİ ÇOK SEVİYORUM ABİMMM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir