Pazar kahvaltısı

Hepimizin hikayesinde unutamadığı bir pazar kahvaltısı vardır elbet. Kimi zaman yalnız yapmak zorunda kalsak da, elbette ki en güzel kahvaltı en kalabalık olandır. Tüm sevdiklerimiz, geniş ailemiz ile birlikte aynı sofrada buluşunca, kahvaltıda neyin olduğu önemini yitirir. Birlikte olmaktır esas olan, muhabbete doymaktır asıl olan.

Yine böyle bir pazar sabahıydı, hava bugün olduğu gibi kasvetli değil aksine bolca güneşli idi. Bir feryat koptu yanı başımızdaki evden, çok acı bir feryat! Uzun süredir tedavi gören ve hastane de yatan halamın kızından kötü haber gelmişti. Gözyaşları ıslattı o günü, kasvet bulutları kesti güneşi. Aylar boyunca devam eden tedavi süreci sırasında tarifsiz acılar çeken ablam artık hakkın rahmetine kavuşmuştu.

Bunu kabullenmek zordu elbette ama acılarının dindiğini bilmek nefes almayı kolaylaştırıyordu bir nebze olsun. Beklenen bir haber olsa dahi ölüm çok soğuk ve alışmak zaman alıyor. Hastaneye gitmek zorundaydım ve gözyaşlarımı içime akıtarak vardım sondurağı olan hastaneye. Onu son kez orada ziyaret etmiştim ve ne yazık ki sürekli görmek zorunda olduğum bir hastaneydi. Bana çok kıymet verir ve bunu her fırsatta dile getirirdi. Çocukluğumun büyük bir kısmına şahitti ve bize çok yakındı. O halamın kızı değil ablamdı benim. Geride dört küçük can bırakması ise daha çok acıtıyordu canımızı. Hasretle beklediği ve nihayet kavuştuğu oğluna doyamamıştı, şımartamamıştı onu doya doya. En büyük kızının dahi mürüvvetini görmek nasip olamamıştı ablama.

Artık sen yoksun ablam, neden bilmiyorum ama yıllar sonra da olsa bu satırları yazmak geldi içimden. Evlatların büyüyor, bir bir uçacaklar yuvadan. Rabbim sana cennetini, evlatlarına ise hayırlı insanları nasip etsin. Yıllar geçse de acılar taze kalıyor. Haktan gelene boynumuz kıldan ince ve evlatların önce Allah’a  sonra da bize emanetler. Huzur içinde ol ablam…

 

E-Posta Adresinizi Kaydedin, Yazılarımı İlk Siz Okuyun!

Abone Olun Murat Yazıcı

Written By
More from Murat YAZICI

Timelapse Harika Videolar

  Time lapse harika bir fotoğraf tekniğidir. Genellikle doğa belgeselleri ve acemi...
Read More

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir