Ben Bugün Baba Oldum

Ben Bugün Baba Oldum

Geçen sene bugün büyük bir heyecanla uyandık yeni güne ve tüm hazırlıklarımızı son kez kontrol ederek hastanenin yolunu tuttuk. Bugüne kadar bir çok kez yola çıktım, bir çok defa mesafeler kat ettim, ancak hiçbirinde bu kadar çok heyecanlandığımı hatırlamıyorum. Önemli bir misafiri karşılamaya gidiyorduk aslında, ailemizin yeni üyesi güzel kızımız Esma katılacaktı aramıza. Hastaneye giriş yaptık ve hazırlıklar başladı. Saatler dokuzu gösterdiğinde hemşireler gitme vakti olduğunu bildirdiler. Güzel karımın elini sımsıkı tuttum ve biraz olsun endişesini paylaşmaya çalıştım. Çok mutlu ve bir o kadar da endişeliydi haklı olarak. Ameliyathane kapısında durmam gerektiğini söylediler. El salladım güzellerimin ardından. İşte o andan itibaren zaman yavaşlamıştı, geçmek bilmiyordu saniyeler. Yaklaşık bir saatlik heyecan dolu bekleyişin ardından ameliyathanenin sürgülü kapısı iki yana açıldı. İki hemşire ortalarında küvez tabir edilen şeyle çıktılar.

İşte ilk buluşmamız o andı güzel kızım seninle. Huzurlu ortamından almışlardı seni, korkuyordun ama pes etmiyordun. Ne kadar güçlü ve cesur olduğunu gördüm gözlerinde, işittim sesinde. Durmaksızın ağlıyor, tepki gösteriyordun gücün yettiğince. Hemşireler servise çıkmamız gerek artık dediklerinde kendime geldim. Asansöre binemezsiniz dediler, seni yalnız bırakmamak için o kadar hızlı çıktım ki merdivenleri onlardan önce servisteydim. İşte yine birlikteyiz güzel kızım, sen hiç korkma ne zaman ihtiyaç duysan baban senin yanında olacak. Gözlerimin içine baktığına eminim, gözlerimin içine bakıp sen babam olmalısın diyordun adeta. Hayranlıkla fotoğraflarını çektim hemşireler seni yeni dünyan için hazırlarken. Bu kısacık sürede zaman donuyor, diğer tüm görüntüler bulanıklaşıyor, senin güzel sesinden başka ses duymuyordum.

Sonra tekrar ameliyathane kapısına iniyorum, güzel annen çıkana kadar sabır ve endişe ile bekliyorum. Kapı açılıyor ve sedyenin üzerinde tebessüm ederek geliyor annen de senin ardından. Seni getiriyorlar annene ikinci kez, ona kavuşunca huzur buluyor, sakinleşiyorsun. Sizi izlerken heyecanım daha da artıyor, mutluluğum yüreğime sığmıyor. Kuş olup uçuyorum, bulutların üzerinden bakıyorum size. Çok güzelsiniz, çok.

Geçen sene bugün baba oldum ben, annemi babamı bu defa gerçekten anladım. Hani hep derler ya başına gelince anlarsın diye, çok haklı olduklarını yaşayınca anladım işte. Ben senin hayalini kurdum yıllarca, seni özledim bir gün geleceğini düşleyerek bekledim. Sana kavuşacağımızın haberini aldığımız andan itibaren heyecanla bekledik gelişini güzel kızım. Yuvamızı şenlendirdin, dertlerimizi unutturdun, yaşama sevincimizi artırdın. Sen dünya nimetlerinin en kıymetlisi, mucizenin ta kendisisin kızım.

Koca bir sene nasıl geçti hiç anlayamadık doğrusu, kocaman bir kız olu verdin bir anda. Büyüdün, ağladın, güldün, yürüdün… Seni her tökezlediğinde tutmaktan, düştüğünde kaldırmaktan, gazın olduğunda kollarımın arasına almaktan hiç yorulmadım. Sen gözlerimin içine bakıp, tavşan dişlerini göstererek tebessüm ettiğinde tüm sıkıntılarımı unutuyorum. Hele bir de BA BA dediğinde dünyalar benim oluyor kızım. Rabbim bizi sensizlikle imtihan etmedi çok şükür, kavuşturdu evlat nimetiyle. Seni bize nasip eden Yaradana ne kadar şükretsek az!

İşte bugün bir yaşındasın. Seninle geçen bir yıl, geride bıraktığım tüm yıllara bedel kızım. Üzerimizde büyük bir sorumluluğun ağırlığı var artık. Sana güzel ahlakı, paylaşmayı, iyiliği ve dinimizi öğretmekle mükellefiz. Tüm bunları layıkıyla yapabilmek için Rabbim güç ve sabır nasip et bize. Evladımızı tüm kötülüklerden koru, onu meleklerinle muhafaza eyle. İyi ki doğdun güzel meleğim, ailemize hoşgeldin.

Seni canından çok seven baban…

E-Posta Adresinizi Kaydedin, Yazılarımı İlk Siz Okuyun!

Abone Olun Murat Yazıcı

Written By
More from Murat YAZICI

Gerçek Hayatla Kesişen Film Kareleri

Bazı filmleri izlerken kendimizi o sahnenin içinde buluveririz. İşte bu tür sahnelerin...
Read More

5 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir